Znakomici mówcy, ciekawy program, unikalne miejsce - to najkrótsza charakterystyka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2019", która odbędzie się 17-18 stycznia 2019 roku w Warszawie. Organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Na konferencję zostali zaproszeni wysokiej rangi przedstawiciele MNiSW, dyrektorzy centralnych instytucji wspierających szkolnictwo wyższe i ambasadorowie krajów będących w centrum zainteresowania polskich uczelni. Wśród mówców będą wybitni przedstawiciele świata akademickiego oraz eksperci w zakresie internacjonalizacji. Warto już teraz wpisać tę datę do swoich kalendarzy!
Do 14 grudnia można zgłaszać kandydatów do IX edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Chcemy nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie. Konkurs organizowany jest w ramach programu "Study in Poland". W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 70 tysięcy obcokrajowców. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur do Nagrody Środowiskowej Gwiazdy Umiędzynarodowienia / Internationalization Stars 2019. Misją Nagrody jest wyłonienie, nagrodzenie oraz promocja osób mających wybitne osiągnięcia w zakresie umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych. Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę składającą się z reprezentantów polskich instytucji i organizacji zaangażowanych w rozwój umiędzynarodowienia - pod honorowym patronatem wicepremiera, ministra Jarosława Gowina i przewodniczącego KRASP prof. Jana Szmidta. Sekretariat Nagrody prowadzi Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", realizująca wspólnie z KRASP program międzynarodowej promocji polskich uczelni "Study in Poland".
Przez dwa dni, 27 i 28 listopada, warszawską halę EXPO XXI opanowały utalentowane technologicznie kobiety z całego świata. W pierwszym kongresie Perspektywy Women in Tech Summit wzięło udział prawie 2700 uczestników! Było to centrum rozmowy o przyszłości technologicznej i społecznej świata oraz wkładzie kobiet w rozwój tych obszarów.
"W warunkach globalnej konkurencji rankingi są kluczowym źródłem informacji o jakości uniwersytetów, jak też całych systemów akademickich. Wysoka pozycja w rankingu jest źródłem prestiżu i stanowi magnes przyciągający najbardziej utalentowanych naukowców, doktorantów oraz studentów z zagranicy" - stwierdził wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”, która odbyła się 3-4 grudnia w Warszawie.
Gdański Uniwersytet Medyczny (w kategorii Medical Sciences), SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny (Humanities), Uniwersytet Warszawski (Natural Sciences), Uniwersytet Rzeszowski (Agricultural Sciences), Uniwersytet Zielonogórski (Engineering and Technology) oraz Politechnika Śląska (Social Sciences) to laureaci konkursu ELSEVIER Research Impact Leaders Awards 2018. Nagrody wręczyli: Anna Budzanowska, dyrektor generalna MNiSW oraz Felix Haest, wiceprezes Elsevier podczas gali trzeciej edycji konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą, która odbyła się 3 grudnia w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy na szkolenie "Siła storytellingu - o tym jak strategicznie opowiedzieć i sprzedać historię uczelni", które odbędzie się 12 grudnia w Warszawie. Jego uczestnicy nabędą umiejętność samodzielnego przygotowania skutecznych i angażujących słuchaczy prezentacji na temat swoich uczelni. Kamil Kozieł, wybitny ekspert i trener, przekona słuchaczy, że siła, moc i potencjał storytellingu to klucz do sukcesu nie tylko udanej kampanii reklamowej na rynku komercyjnym, ale także na rynku edukacyjnym.
30 listopada, w warszawskiej Golden Floor Plaza, Roger Senden poprowadził szkolenie „How to turn candidates into recruited students – international recrutiment strategies and planning”. Dotyczyło ono rekrutacji i marketingu międzynarodowego oraz podpowiadało, jak sprawić, aby kandydat, czyli student potencjalny, stał się studentem realnym.
Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i wiceprezes IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence pisze o możliwości wykorzystania wyników międzynarodowych rankingów szkół wyższych w kształtowaniu polityki państwa w obszarze szkolnictwa wyższego.
Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa znalazły się w rankingu stu europejskich szkół biznesu, opublikowanym przez Financial Times 3 grudnia 2018 r. ALK znalazła się w nim na 43. pozycji, najwyżej ze wszystkich uczelni z Europy Środkowo-Wschodniej; SGH zajęła 71. miejsce.
XXI edycja Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 z pewnością rozgrzeje emocje. W ubiegłym roku, w dniu ogłoszenia wyników rankingu, portal Perspektywy.pl zarejestrował ponad dwa miliony odsłon. W edycji 2019, ze względu na "wielką kumulację" przy rekrutacji do szkół średnich, rekord ten zostanie zapewne pobity.
Podczas VI Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która odbyła się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, zdobywcą statuetki w kategorii Prostudencki Autorytet został rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt.