Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji „Study in Poland”, programu międzynarodowej promocji oferty polskich uczelni, prowadzonego wspólnie od 2005 roku przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Kierując się potrzebami uczelni dostarczamy nowoczesne narzędzia marketingowe i platformy promocyjne wspomagające rekrutację studentów za granicą. Wspólnie z uczelniami dbamy o umacnianie międzynarodowego brandu polskiego szkolnictwa wyższego. Naszą specjalnością są perspektywiczne rynki wschodnie (z których pochodzi główna grupa obcokrajowców studiujących w polskich uczelniach) oraz szeroka obecność ofert uczelni w sieci, komunikacja społecznościowa i aplikacje do urządzeń mobilnych.
Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w największych rosyjskich targach rekrutacyjnych "Education & Career", które odbędą się w Moskwie w dniach 20-22 października 2017. Co roku targi odwiedza ok. 25 tysięcy uczestników, a udział w nich bierze blisko 300 uczelni z Rosji i całego świata.
Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", zainteresowanych polskich uczelni i Ambasady RP w Seulu wspólnie promować będą polskie szkolnictwo wyższe podczas targów edukacyjnych „Study in Europe 2017” (European Higher Education Fair) organizowanych 28-29 października br. przez Delegaturę Unii Europejskiej w Seulu, przy współpracy z państwami członkowskimi UE oraz Ministerstwem Edukacji Korei.
Wieloletni uczestnicy programu „Study in Poland” zapewne już nie wyobrażają sobie listopada bez udziału w targach w Kijowie - nic dziwnego bierzemy udział w tej imprezie już po raz dwudziesty! Rekrutujemy tu zresztą regularnie dwa razy do roku, a stoisko "SiP" z każdą edycją targów staje się coraz większe, żeby móc zmieścić wszystkich uczestników! Tej jesieni targi ”Osvita ta kar’era” odbędą się w Kijowie w dniach 16-18 listopada.
Międzynarodowe targi edukacyjne „Edukacja i Nauka XXI wieku”, które odbędą się 22-24 listopada 2017 r. w Astanie, organizowane są pod patronatem Ministerstwa Nauki Kazachstanu oraz władz miasta Astana. To jedno z największych tego typu wydarzeń edukacyjnych w kraju. Będziemy na nich po raz drugi z rzędu.
Rektor Politechniki Poznańskiej prof. Tomasz Łodygowski i rektor Politechniki Kijowskiej "KPI" prof. Michaiło Zgurovsky podpisali 29 sierpnia w Kijowie umowę o uruchomieniu wspólnych studiów w zakresie "mechanika i budowa maszyn". Ich absolwenci będą posiadali podwójne dyplomy sygnowane przez każdą z uczelni.
Delegacje Politechniki Poznańskiej, Politechniki Opolskiej, Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", Urzędu Miasta Poznania oraz Polskiej Sekcji Stowarzyszenia Absolwentów KPI wzięły 30 sierpnia udział w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego na Politechnice Kijowskiej "KPI" im. Igora Sikorskiego w Kijowie.
Osiągnięcie przez polskie uczelnie ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie do 2020 roku liczby co najmniej 100 tysięcy studentów obcokrajowców w naszych szkołach wyższych wymaga wielu działań, w tym unormowania zasad współpracy z agencjami rekrutacyjnymi. W ubiegłych latach, w ramach programu "Study in Poland", przeprowadzony został szeroki pilotaż systemu certyfikacji ukraińskich agencji rekrutujących na studia w Polsce. Efekty pilotażu zostały ocenione pozytywnie. Dlatego obecnie system certyfikacji będzie wprowadzany również w innych krajach, będących w kręgu zainteresowania polskich uczelni.
Grupa dyrektorów ukraińskich agencji rekrutacyjnych oraz prorektorów kijowskich uczelni uczestniczyła w seminarium "Perspektywy rozwoju polsko-ukraińskiej wymiany akademickiej i studenckiej", które odbyło się 31 sierpnia br. w Politechnice Kijowskiej "KPI" im. Igora Sikorskiego w Kijowie. Seminarium zostało zorganizowane przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" i Komisję ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP - we współpracy z Ambasadą RP w Kijowie i Centrum Ukraińsko-Polskim "KPI".
Aby agencje rekrutacyjne mogły stać sie pełnoprawnym partnerem polskich uczelni, muszą zapewnić prawidłowy proces naboru studentów do naszych szkół wyższych. Standardy te muszą chronić zarówno polskie uczelnie, jak i zagranicznych kandydatów na studia i ich rodziców.
Seminarium "Perspektywy rozwoju polsko-kazachstańskiej wymiany studenckiej", które odbędzie się 8 września w Astanie, zostało przygotowane przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" i Komisję ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP - we współpracy z Independent Kazakh Agency for Quality Assurance in Education oraz z udziałem przedstawicieli Ambasady RP.
Spośród polskich uczelni notowanych w międzynarodowym rankingu cytowań - Transparent Ranking, najwyższą pozycję zajęła Politechnika Warszawska. Uplasowała się jednak dopiero na 653. pozycji z blisko 83 tys. cytowań. Najlepszy na świecie Harvard University ma na swoim koncie ponad 1,7 mln cytowań.
W rankingu szanghajskim (ARWU) - prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata - znalazły się dwie polskie uczelnie. Uniwersytet Warszawski powrócił do czwartej setki, a Uniwersytet Jagielloński - znalazł się w piątej setce. Ranking najlepszych szkół wyższych na świecie - Academic Ranking of World Universities (ARWU) - znany również jako Lista Szanghajska, publikowany jest od 2003 r. Przygotowuje go Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju.
To prestiżowe wyróżnienie jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers, nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców w UE. Logo otrzymują europejskie instytucje, które przy rekrutacji pracowników naukowych stosują zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.
Akademia Leona Koźmińskiego podpisała umowę z University of Rome Tor Vergata dotyczącą wspólnej realizacji studiów magisterskich w języku angielskim z zakresu finansów i rachunkowości - Master in Finance and Accounting. Corocznie na drugi rok studiów w Rzymie będzie mogło wyjechać 3 studentów ALK, a kryteriami zakwalifikowania się do programu będzie wysoka średnia ocen z toku studiów w pierwszym semestrze i zaangażowanie w życie uczelni.
Zakończyła się pierwsza edycja Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pozytywnie ocenili ją zarówno uczestnicy, jak i wykładowcy. W związku z tym ogłoszono nabór do kolejnej. Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej to 10-miesięczny kurs, obejmujący m.in. zajęcia z prawa chińskiego, zawierania umów handlowych oraz wiedzy o kulturze i historii Państwa Środka. Wykłady prowadzone są w jęz. polskim lub angielskim, również przez chińskich ekspertów i naukowców.
Uniwersytet Warszawski będzie wspierał Uniwersytet w Cambridge w rozwoju programu Studiów Polskich na tej brytyjskiej uczelni. Uczelnie podpisały porozumienie w tej sprawie. Studia Polskie prowadzone są na Uniwersytecie w Cambridge od 2014 r. Program był inicjatywą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i został uruchomiony m.in. dzięki wsparciu finansowemu Fundacji oraz Departamentu Studiów Słowiańskich Uniwersytetu w Cambridge.
Z myślą o obcokrajowcach zainteresowanych podjęciem studiów w naszych uczelniach technicznych, Perspektywy przygotowały unikatową aplikację ENGINEERING & TECHNOLOGY RANKING 2017 prezentującą najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera.
SHE for IT to niezwykła kampania społeczna, w ramach której 50 utalentowanych studentek informatyki od lipca do września przekaże swoją wiedzę na temat nowych technologii uczniom szkół podstawowych w małych miejscowościach.
7 września zostanie wydany już 17-ty Informator dla Maturzystów. Przedstawiona w nim zostanie pełna wiedza o ofercie i zasadach przyjęć na studia.
Zapraszamy do udziału w największej kampanii informacyjnej w kraju skierowanej do maturzystów 2018, w dniach 7-29 września 2017.