Znakomici mówcy, ciekawy program, wspaniałe miejsce - to najkrótsza wizytówka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2017", która odbędzie sie 27-28 lutego w Krakowie. Konferencja organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Uniwersytet Jagielloński i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".
Na konferencję zostali zaproszeni wysocy przedstawiciele MNiSW i ambasadorowie krajów, z których powinniśmy spodziewać się większej liczby studentów. Wśród mówców będą wybitni przedstawiciele polskiego i europejskiego świata akademickiego oraz najwyższej klasy eksperci w zakresie internacjonalizacji.
Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane rekrutacją studentów z Białorusi do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "Obrazowanie i Kariera" w Mińsku - w dniach 16-18 lutego 2017.
Uczelnie zainteresowane promocją swojej oferty edukacyjnej na zachodniej Ukrainie serdecznie zapraszamy do udziału w targach "Wyższa Osvita 2017" w dniach 24-25 marca 2017 we Lwowie.
Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" zainteresowane szerszą obecnością w Azji Centralnej do udziału w targach ” 22nd International Education Exhibition Mongolia”, odbywających się w dniach 18-19 marca 2017 w Ułan Bator.
W dniach 6-8 kwietnia 2017 roku zaprezentujemy w Kijowie nie tylko ofertę edukacyjną najlepszych polskich szkół wyższych, ale też różnorodne możliwości współpracy dwustronnej i w ramach projektów europejskich w obszarze edukacji, nauki i innowacyjności.
W 2017 r. powołamy Narodowy Instytut Technologiczny, który będzie naukowym zapleczem dla planu Morawieckiego; ustanowimy też Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, dzięki której do Polski będą przyjeżdżali zagraniczni studenci i naukowcy - zapowiada w rozmowie z PAP wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
W ramach programu Erasmus, który w 2017 roku obchodzi 30. rok istnienia, na zagraniczne stypendia wyjechało już około 180 tys. polskich studentów. Do Polski - w ramach Erasmusa - przyjechało niecałe 100 tys. studentów zagranicznych.
Aż 155 mln zł Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy na zwiększenie jakości i efektywności kształcenia na studiach doktoranckich. Nabór do konkursu dla szkół wyższych i instytutów naukowych ruszy już w lutym - poinformowało NCBR.
Politechnika Śląska uzyskała prestiżowe logo HR Excellence in Research. Przyznaje je Komisja Europejska tym instytucjom, które spełniają europejskie standardy w badaniach naukowych i zatrudnianiu naukowców. Logo pomaga m.in. w pozyskiwaniu różnego rodzaju grantów.
Uroczystościami akademickimi, koncertem z udziałem 200 wykonawców i jubileuszowym balem – tak Uniwersytet Ekonomiczny (UE) w Katowicach świętuje swe 80. urodziny. Ta jedna z najstarszych i największych uczelni w regionie kształci obecnie 11 tys. studentów.
10 stycznia 2017 r. w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce. Była to już XIX odsłona Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.
Wydawnictwo Perspektywy już po raz 6 organizuje konkurs na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej - Genius Universitatis 2017. Konkurs ma charakter otwarty - jest adresowany do wszystkich polskich uczelni.
XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny to znakomita okazja do prezentacji oferty krajowych i zagranicznych szkół wyższych, instytucji edukacyjnych, instytutów związanych z egzaminami językowymi, szkół językowych oraz wydawców edukacyjnych i producentów pomocy naukowych.
Liliana Lato, kierownik Biura Współpracy z zagranica Uniwersytetu Łódzkiego, została wybrana nową przewodniczącą International Relations Offices Forum.