Zapraszamy serdecznie do udziału w programie Study in Poland - w roku akademickim 2021/22 prowadzić będziemy jego szesnastą już edycję! Program międzynarodowej promocji oferty polskich uczelni prowadzony jest wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".
Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym stoisku programu „Study in Poland” na targach IEFT w Stambule, 23-24 października 2021. W tym roku wracamy do tradycyjnego kierunku tureckiego w trybie podwyższonego rygoru sanitarnego. IEFT (International Education Fairs of Turkey) - to największe i najstarsze targi edukacyjne w Turcji. W tym roku zostaną zorganizowane w nieco innej formule - z ograniczoną liczbą wystawców, a także precyzyjnym doborem odwiedzających.
We współpracy z Bolashaq Development Fund serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w prestiżowych targach edukacyjnych „International Education Fairs 2021”, które odbędą się w Ałmaty 1-2 listopada 2021.
Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w największych rosyjskich targach rekrutacyjnych "Education & Career", które odbędą się w Moskwie w dniach 6-7 listopada 2021. Po przerwie w 2020 roku, wracamy ze stoiskiem programu do centrum wystawienniczego „Gostinnyi Dvor”, znajdującym się w odległości niecałych 400 metrów od Kremla – będziemy więc w samym centrum metropolii podczas trwania imprezy targowej!
Chcąc uzupełnić ofertę wyjazdów na targi stacjonarne, a także dotrzeć do kandydatów na ważnych dla Polski rynkach, dostęp do których jest obecnie z różnych względów utrudniony, wzbogacamy jesienną ofertę Study in Poland o szereg wydarzeń online.
Korzystając z doświadczeń organizacji wydarzeń promocyjno-informacyjnych online wiosną 2021 roku, 25 listopada 2021 zorganizujemy własne wydarzenia promocyjno-informacyjne, skierowane do kandydatów z Ukrainy i Białorusi.
2 grudnia 2021 zorganizujemy własne wydarzenia promocyjno-informacyjne, skierowane do kandydatów z Azerbejdżanu, Uzbekistanu i Tadżykistanu.
Już po raz piętnasty, we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), zostanie zorganizowana doroczna konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2022”. Wraz z tegorocznym gospodarzem obrad - Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu – 27-28 stycznia 2022 zaprosimy przedstawicieli wszystkich polskich uczelni do miasta stu mostów!
Naukowcy i przedsiębiorcy mogą ubiegać się o środki na badania i innowacje w ramach programu Unii Europejskiej Horyzont Europa. Jego budżet to ponad 95 mld euro. Od początku 2021 r. KPK Programów Badawczych UE przeprowadził 11 tys. konsultacji wśród zainteresowanych.
Dzięki niej każdy student otrzyma cyfrową europejską legitymację studencką, ważną w całej wspólnocie. Aplikacja jest dostępna we wszystkich językach Unii Europejskiej.
Zielony, bo ekologia jest ważna. Cyfrowy, bo w postpandemicznym świecie nie da się inaczej. Młodzieżowy, bo młodzi to przyszłość. I włączający, by nie zapomnieć o tych z mniejszymi szansami. Taki będzie Erasmus+ 2021-2027.
Przewidując przybycie międzynarodowych studentów we wrześniu, irlandzkie instytucje szkolnictwa wyższego uruchomiły inicjatywę „Powrót na kampus” , gromadzącą wytyczne dot. Covid-19.
Liczba osób z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, chcących podjąć studia licencjackie w Wielkiej Brytanii jesienią tego roku, spadła o jedną trzecią w związku ze zmianami opłat i finansowania spowodowanymi przez Brexit. Na liście największych spadków jest Polska.
Współpraca w zakresie wymiany studentów, doktorantów i pracowników naukowych była głównym tematem spotkania z ambasadorem Pakistanu Malikiem Muhammadem Farooqem.
Politechnika Gdańska i Hebei Finance University w Chinach podpisały porozumienie o otwarciu wspólnego instytutu edukacyjnego „Heibei Finance University Business Institute Poland”.
W ramach pierwszego naboru na studia inżynierskie w Europejskim Instytucie Uniwersytetu Yanshan zrekrutowano 66 studentów z Chin. Pol. Śląska może się spodziewać przyjazdu tej pierwszej grupy na uczelnię z początkiem roku akademickiego 2022/23.
Gościem rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK był konsul generalny Ukrainy w Krakowie, Wiaczesław Wojnarowśkyj.
Więcej uczelni i na lepszych pozycjach – tak najkrócej można określić sukces polskich szkół wyższych w opublikowanym 1 września najnowszym Rankingu Times Higher Education – jednym z czterech najbardziej prestiżowych na świecie. Znalazły się w nim 23 nasze uczelnie (cztery więcej niż przed rokiem).
Polskie uczelnie w większości utrzymały lub poprawiły swoje pozycje w Rankingu Szanghajskim 2021 – wśród 1000 najlepszych na świecie jest ich już 10 (przed rokiem było 8), z czego dwie po raz pierwszy (SGGW i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). Dwie najlepsze to tradycyjnie Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski (obie w grupie 401-500).
W Moskwie opubkowana została najnowsza edycja rankingu „The Three University Missions (MosIUR)”. Wśród 1650 uczelni z całego świata znalazło się w nim 18 z Polski (cztery więcej niż przed rokiem).
Salon Maturzystów Perspektywy 2021, który trwa do 29 września, przeznaczony jest dla uczniów ostatnich klas liceów i techników przygotowujących się do matury w maju 2022. Wciąż można się rejestrować na poszczególne Salony.
Kultowy „Informator dla Maturzystów 2022” udostępniony został uczniom najstarszych klas liceów i techników w nowoczesnej formule interaktywnego e-booka. Publikację tę Perspektywy przygotowały już po raz 31!
Jest to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę INTEL.
Prof. dr hab. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej odebrał w Budapeszcie tytuł Honorowego Profesora Óbuda University. Uroczystość połączona była z inauguracją nowego roku akademickiego.
Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk znalazł się w prestiżowym gronie członków Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki (European Academy of Sciences and Arts).
Dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych został dyrektorem Ośrodka Analiz Strategicznych – nowej uniwersyteckiej jednostki, której rolą będzie doradzanie władzom w kluczowych kwestiach dotyczących przyszłości uniwersytetu.
Prof. dr hab. Arkadiusz Żukowski, dyrektor Instytutu Nauk Politycznych UWM, ponownie został wybrany członkiem Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Towarzystwa Politologicznego (Executive Committee, International Political Science Association, IPSA) na kadencję 2021-2023.