Inicjatywa zorganizowania Forum Akademickiego Polska-Indie, powołanie nieformalnej grupy konsultacyjnej uczelni obu krajów, rozmowy w Ministerstwie Edukacji stanu Gujarat, debaty "okrągłego stołu" z udziałem rektorów obu krajów, udane Prezentacje Polskich Uczelni, podczas których polska delegacja spotkała się z prawie dwoma tysiącami (!) kandydatów na studia w naszym kraju, to główne rezultaty majowej misji edukacyjnej "Study in Poland" INDIE 2018.
Ze względu na nowe Rozporządzenie UE w sprawie ochrony danych osobowych (RODO) będziemy prosili Państwa o pilne potwierdzenie subskrypcji newslettera „Study in Poland”. Brak odpowiedzi na e-mail, który wyślemy do Państwa w tym tygodniu, może spowodować, że nie otrzymacie Państwo kolejnej edycji newslettera.
W dniach 25-26 czerwca odbędzie się w Zabrzu doroczna Narada konsultacyjna programu "Study in Poland". Gospodarzem narady będzie Politechnika Śląska, a jej partnerem miasto Zabrze. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie uczelnie uczestniczące w "Study in Poland"!
Delegacja Rady Państwa Sułtanatu Omanu (izby wyższej omańskiego parlamentu) odwiedziła Politechnikę Lubelską w ramach wizyty składanej w Polsce na zaproszenie Senatu RP. Spotkanie z przedstawicielami uczelni odbyło się 11 maja. Gości przyjął rektor prof. Piotr Kacejko oraz prorektor ds. studenckich prof. Paweł Droździel.
W Warszawie Collegium Civitas podpisał List Intencyjny na rzecz współpracy w dziedzinie edukacji z Hiszpańsko-Polską Izbą Handlową. Uczelnię reprezentował prof. Stanisław Mocek, rektor uczelni oraz Magdalena Wypych, kanclerz. Podpis na dokumencie złożył także prezes Izby Javier Sosnowski.
W związku z rosnącą aktywnością polskich uczelni w zabiegach o studentów z Indii, warto wiedzieć, że konkurencja na tym rynku jest duża i coraz lepiej zorganizowana. Uniwersytety w Nowej Zelandii podejmują skoordynowane działania, których celem jest przyciągnięcie jak największej liczby studentów z Indii.
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zmieniła nazwą na Akademia WSB (ang. nazwa WSB University). Zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym, na skutek uzyskania kolejnych uprawnień do nadawania stopnia doktora, uczelnia może używać określenia Akademia.
To dobra wiadomość dla środowiska akademickiego - Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie zmieni nazwę na Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza. Podczas wspólnej konferencji prasowej wicepremier Jarosław Gowin przekazał podpisane w tej sprawie rozporządzenie na ręce rektora uczelni, prof. dr hab. Anny Wypych-Gawrońskiej.
Uniwersytet Łódzki jako pierwsza uczelnia w Polsce przetestuje nową formę szkoleń w tzw. formule mieszanej - blended learning - dla pracowników administracyjnych uczelni wyższych z kilkunastu krajów świata. Składają się na nią szkolenia stacjonarne, webinaria oraz platforma e-learningowa.
Według Study.Eu Country Ranking Polska znalazła się po raz pierwszy wśród dziesięciu najbardziej atrakcyjnych europejskich krajów pod względem studiowania. Niemcy, Wlk. Brytania i Francja zajmują trzy pierwsze miejsca. W dalszej kolejności uplasowały się Holandia, Rosja, Szwajcaria i Szwecja. 10. miejsce należy do Polski z wynikiem 60,1%. Nieznacznie wyprzedzają ją Włochy (60,2%) oraz Belgia (60,4%).
Przypominamy: o północy z 28 na 29 maja opublikowane zostaną wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018. Oprócz najlepszych uczelni akademickich, niepublicznych uczelni magisterskich, państwowych wyższych szkół przekażemy także wyniki Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018.
Zarówno organizatorzy studiów dla elity biznesu, jak i kandydaci zainteresowani najlepszymi programami kształcenia liderów oczekują na Ranking MBA Perspektywy 2018. Wyniki tego rankingu ogłosimy 12 czerwca w Warszawie podczas Forum Liderów Kształcenia Biznesowego.
Tegoroczny Salon Maturzysty odbędzie się w 16 miastach akademickich, w największych uczelniach publicznych. W gronie współorganizatorów wydarzenia, pozwalającego na planowanie karier kolejnego rocznika kandydatów na studia, będą w tym roku po raz pierwszy: Katolicki Uniwersytet Lubelski, gospodarz Lubelskiego Salonu Maturzystów oraz Uniwersytet Rzeszowski, który będzie gościł młodzież z Podkarpacia. Dziękujemy naszym nowym Partnerom za podjecie wyzwania!
W ramach kampanii informacyjnej dla przyszłorocznych kandydatów na studia podjęliśmy pracę nad „Informatorem dla Maturzystów 2019”. Sztandarowa publikacja Perspektyw trafiła w ubiegłym roku (jako gratis) do 40 tysięcy gości Salonu!