Rząd przyjął projekt ustaw reformujących polskie uczelnie. Przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł, jak zapowiedział wicepremier, minister ds. nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. W wyniku rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim i minister finansów Teresą Czerwińską ustalono, że w projekcie nastąpią korekty dotyczące wzrostu finansowania sektora nauki i szkolnictwa wyższego.
Budowanie mocnej marki uczelni jest bardzo ważne na rynku globalnym i warto wiedzieć, jak świadomie zbudować międzynarodową reputację szkoły wyższej. Jak to zrobić? Uczymy się od najlepszych i już 11 kwietnia w Poznaniu prof. Grzegorz Mazurek i dr Uwe Brandenburg pokażą nam, w jaki sposób odnieść sukces!
Program "Study in Poland", wspólnie z IROs Forum, we współpracy z Ambasadą RP w Taszkencie i Departamentem Współpracy Międzynarodowej MNiSW organizuje w dniach 19-27 kwietnia misję edukacyjną do Taszkentu, Samarkandy i Buchary.
Indie to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków rekrutacyjnych, dlatego zapraszamy polskie uczelnie do wzięcia udziału w wyjeździe studyjno-informacyjnym do stanów Gujarat (miasta Ahmadabad i Vodadora) oraz Kerala (Cochin) w dniach 9-14 maja 2018.
Wieloletni uczestnicy programu "Study in Poland" zapewne już nie wyobrażają sobie kwietnia bez udziału w targach w Kijowie - nic dziwnego bierzemy udział w tej imprezie już po raz dwudziesty pierwszy! Tej wiosny targi "Osvita ta kar'era" odbędą się w Kijowie w dniach 19-21 kwietnia.
Targi "Wyższa Osvita 2018" we Lwowie już za nami. 23 i 24 marca we Lwowskim Pałacu Sztuki młodzi Ukraińcy mogli po raz kolejny zapoznać się z ofertą edukacyjną polskich uczelni. Do wyboru mieli szkoły techniczne, uczelnie państwowe i prywatne szkoły wyższe.
Po dwuletniej przerwie „Study in Poland” wziął udział w 33 edycji targów IEFT w dniach 24-25 marca 2018. To udany powrót zważywszy na duże zainteresowanie młodych Turków ofertą polskich uniwersytetów. Pytania dotyczyły nie tylko możliwości kształcenia w Polsce, ale także programów wymiany między uczelniami.
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza ambitnych studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych do składania wniosków o stypendia Fulbrighta na wyjazd do USA w roku akademickim 2019-20. Obecnie trwa nabór do trzech programów.
Tylko 17 proc. wszystkich publikacji w naukach humanistycznych i społecznych w Polsce pisanych jest w języku angielskim. To najniższy wynik w porównaniu do siedmiu innych europejskich krajów - wynika z wyników badań opublikowanych w "Scientometrics".
Polska po raz pierwszy weszła do pierwszej dziesiątki europejskich krajów najbardziej atrakcyjnych dla zagranicznych studentów. W zestawieniu przygotowanym przez portal Study.eu najlepsze okazały się Niemcy.
Do grona studentów-cudzoziemców na Politechnice Opolskiej dołączyło 25 Hindusów. Nowi studenci będą uczyli się na mechanice i budowie maszyn oraz inżynierii środowiska. Pełne studia w języku angielskim po raz pierwszy uruchomił dla nich Wydział Mechaniczny.
Na Uniwersytecie Jagiellońskim podpisano list intencyjny ws. uruchomienia nowego kierunku studiów magisterskich w jęz. angielskim: Prawo własności intelektualnej i nowe technologie. UJ dołączy do siedmiu uczelni na świecie, realizujących podobny program - mówi prezes UP RP, dr Alicja Adamczak.
Uniwersytet Warszawski i trzy inne europejskie uczelnie badawcze podpisały deklarację dotyczącą stworzenia europejskiego sojuszu uniwersytetów European University Alliance "4EU". Poinformowało o tym Biuro Prasowe UW.
To decyzja przełomowa - tak o przyznaniu prawie 19 mln zł przez polski resort nauki na rozbudowę budynku wileńskiej filii Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) mówi PAP dziekan wileńskiego wydziału, prof. Mieczysława Zdanowicz.
Fundacja Edukacyjna Perspektywy - wspólnie z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) - zaprasza do udziału w Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego 2018. Zostanie ono zwieńczone galą Rankingu Studiów Inżynierskich 2018. Wydarzenie, z udziałem gości zagranicznych, odbędzie się 17 kwietnia br. w Warszawie, w hotelu Hilton.
Elsevier i Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" serdecznie zapraszają do udziału w cyklu spotkań środowiskowych - SciVal Forum Polska. Odbędą się one w sześciu miastach i mają na celu upowszechnienie wiedzy o nowym narzędziu analitycznym SciVal, które zostało udostępnione polskim uczelniom przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
17 kwietnia br. Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosi wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018 oceniającego 21 najpopularniejszych kierunków studiów technicznych prowadzonych w polskich uczelniach. Odbędzie się to w warszawskim hotelu "Hilton", podczas II Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym, nagrodzone zostaną po trzy najlepsze wydziały w każdym ocenianym kierunku studiów.
Uczelnie najczęściej oceniane są, zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym, poprzez akredytacje i rankingi. Każda z tych metod ma swoją specyfikę i swoje narzędzia. Do niedawna wydawało się, że akredytacje i rankingi funkcjonują w odrębnych i niezależnych od siebie sferach oceny jakości uczelni. Ale czy na pewno?
„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Firma Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ponownie oferuje tegorocznym maturzystkom i studentkom studiów inżynierskich i magisterskich unikatowy program wsparcia i rozwoju.