Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji „Study in Poland”, programu międzynarodowej promocji oferty polskich uczelni, prowadzonego wspólnie od 2005 roku przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Wspólnie z uczelniami dbamy o umacnianie międzynarodowego brandu polskiego szkolnictwa wyższego i dostarczamy narzędzia marketingowe i platformy promocyjne wspomagające rekrutację studentów za granicą. Naszą specjalnością są perspektywiczne rynki wschodnie (z których pochodzi główna grupa obcokrajowców studiujących w polskich uczelniach) oraz szeroka obecność ofert uczelni w sieci, komunikacja społecznościowa i aplikacje do urządzeń mobilnych.
Zgodnie z ustaleniami narady konsultacyjnej uczelni programu "Study in Poland" przedstawiamy program wyjazdów na międzynarodowe targi edukacyjne w roku akademickim 2018/19 oraz plan wyjazdów studyjnych w roku 2019. Propozycje te mają jedną cechę wspólną: jedziemy promować polskie uczelnie tam, skąd chcą przyjeżdżać do nas studenci. Stąd koncentracja na kluczowych z rekrutacyjnego punktu widzenia rynkach wschodnich - dalekich i bliskich.
Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym stoisku programu „Study in Poland” na targach IEFT w Stambule, 27-28 października 2018. Po udanym powrocie na rynek turecki w marcu br. postanowiliśmy wzmocnić obecność programu "Study in Poland" w tym kraju i wziąć udział w tych największych tureckich targach edukacyjnych również jesienią.
To będzie hit edukacyjnej jesieni: We współpracy z programem stypendialnym „Bolashak” serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w serii prestiżowych targów edukacyjnych „BOLASHAK International Education Fairs 2018/2019”, które odbędą się kolejno w Astanie (10-11 listopada), Atyrau (12-13 listopada) i Szymkencie (14-16 listopada).
Serdecznie zapraszamy uczelnie członkowskie programu "Study in Poland" na targi edukacyjne "Osvita ta Kar'era", które odbędą się 15-17 listopada br. w Kijowie. Udział w tych targach jest od jedenastu lat stałym punktem naszego kalendarium wyjazdowego - jesteśmy konsekwentnie obecni na rynkach, skąd przyjeżdża do Polski najwięcej studentów.
1000 kobiet z IT i branży technologicznej w Europie i Azji spotka się w Warszawie, w dniach 27-28 listopada 2018 r., na pierwszej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit. Wydarzenie to będzie unikalną okazją do promocji Polskę jako miejsca najwyższej jakości studiów w zakresie IT i Computer Science.
Już po raz trzeci Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zaprasza na konferencję „Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”. Odbędzie się ona 3-4 grudnia 2018 w hotelu "Novotel Centrum" w Warszawie.
Doroczna konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2019” - organizowana od jedenastu lat w ramach programu "Study in Poland" przez KRASP, Perspektywy i Uczelnię-Gospodarza - odbędzie się tym razem w Szkole Głównej Gospodarstwa Wyższego w Warszawie, w dniach 17-18 stycznia 2019.
Rozwój wymiany akademickiej i współpracy między uczelniami w zakresie nauki i badań - to jedne z celów podpisanego w resorcie nauki porozumienia o współpracy naukowej między Polską a Tajwanem.
Według Australijskiego Biura Statystycznego przychody uzyskane z tytułu podjęcia studiów przez międzynarodowych studentów osiągnęły 31,9 mld dolarów australijskich w roku 2017/18. W porównaniu z poprzednim rokiem nastąpił wzrost o 3,8 mld dolarów. Liczba przyznanych wiz wzrosła o ponad 10%.
Chiński minister edukacji ujawnił plany, z których wynika, że studenci zagraniczni studiujący w Chinach, będą mogli pracować w niepełnym wymiarze godzin. W ten sposób Chiny chcą uatrakcyjnić system edukacyjny. To istotne zwłaszcza w kontekście założeń rządowych zakładających wzrost liczby studentów zagranicznych w Chinach do 500 000 w 2020 roku.
Jednym z warunków studiowania cudzoziemców na UW jest wykazanie się znajomością języka polskiego lub angielskiego przynajmniej na poziomie B2. Kandydaci po raz pierwszy przystąpili do egzaminów online, wykorzystując do tego nowe narzędzie. Dzięki internetowej łączności audio-wideo egzaminy przebiegały tak, jak w rzeczywistych warunkach.
Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego gościli na Universidad Nacional Autónoma de México. Wizyta związana była z umową między uczelniami, którą podpisali pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek oraz koordynator Wydziału Nauk Humanistycznych UNAM dr Domingo Alberto Vital Diaz.
22 sierpnia 2018 r. prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. Piotr Stepnowski gościł prorektor ds. współpracy międzynarodowej - prof. Myeongsook Yoon z Chonbuk National University w Korei Południowej.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika od 22 sierpnia gościł absolwentów programu Erasmus z roku akademickiego 2008/09. Zagraniczni byli studenci UMK pochodzili z 10 krajów. Wśród nich byli obywatele Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch i Belgii.
Dwie polskie uczelnie - Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński - znalazły się w Rankingu Szanghajskim (ARWU), prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata. UW podobnie jak w poprzednim roku został sklasyfikowany w czwartej setce, zaś UJ - w piątej.
Na Women in Tech Camp spotkała się kobieca przyszłość nowych technologii. 125 najzdolniejszych studentek informatyki z całej Polski przez 4 dni poznawało, pogłębiało wiedzę programistyczną i planowało spektakularną karierę w branży IT. Stworzyły one plan ratunkowy dla świata - rozwiązując jego najbardziej palące problemy za pomocą swojej tajnej broni - technologii. Pomogło im w tym 50 mentorek i mentorów z najlepszych firm high tech.
Już 6 września na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpocznie się tegoroczna edycja kampanii Salon Maturzystów Perspektywy – imprezy, podczas której matura „spotyka się” ze studiami. Gospodarzami pierwszych w tym roku Salonów będą także: Uniwersytet w Białymstoku (7 września) i Politechnika Poznańska (10-11 września).