Główne cele i zasady realizacji programu zostały określone w „Porozumieniu o ustanowieniu partnerstwa strategicznego” w prowadzeniu programu Study in Poland zawartym przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną „Perspektywy” w dniu 29 czerwca 2007 roku. Na jego mocy powołany został Zespół Koordynujący, którego zadaniem jest nadzór nad realizacją programu Study in Poland. W skład Zespołu wchodzą rektorzy uczelni członkowskich KRASP i przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.
Zgodnie z „Porozumieniem” każda uczelnia członkowska KRASP indywidualnie podejmuje decyzję, w ramach posiadanej autonomii, o udziale w programie Study in Poland w danym roku akademickim. W uzgodnieniu z Zespołem Koordynującym przyjęto ryczałtową formę odpłatności za udział w programie, uzależnioną od liczby studentów na konkretnej uczelni.
Oferta ryczałtowa obejmuje wszystkie formy promocji przygotowane na rok akademicki 2024/25. Zryczałtowana kwota udziału zależy od wielkości uczelni – w przedziale:
powyżej 15 tys. studentów; od 10 do 15 tys. studentów oraz mniej, niż 10 tys. studentów.
Koordynatorka Study in Poland: Julia Łysik, 22 821 90 27, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.