Młodzież i ich rodzice to główni uczestnicy targów w Ałmaty. Przez trzy dni wydarzenia wypełniali oni tłumnie pawilon targowy, chcąc uzyskać informacje na temat możliwości studiowania w kraju i za granicą, w tym także w Polsce. Stoisko „Study in Poland” było oblegane przez odwiedzających, zwłaszcza przez młodzież, którą interesuje studiowanie w naszym kraju. Byli to zarówno uczniowie klas maturalnych oraz młodszych, jak i rodziny szukające opcji studiów zagranicznych dla swoich dzieci.
W roku akademickim 2023/24 Kazachstan był w pierwszej dziesiątce zestawienia pod względem liczebności swoich studentów zagranicznych w naszym kraju. Młodzi Kazachowie chcą kształcić się i rozwijać w Polsce. Pytali głownie o takie kierunki studiów, jak: biznes, ekonomia, zarządzanie, IT i medycyna. Padały również pytania o studia artystyczne. Interesowały ich także zasady rekrutacji, opłaty za studia i język nauczania. Widzimy ponowny wzrost zainteresowania ofertą polskich uczelni - bardzo wyraźnie pokazało to zainteresowanie stoiskiem "Study in Poland" na targach w Ałmaty.
W tym roku uczestniczyła wyjątkowo liczna reprezentacja programu „Study in Poland”: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Politechnika Częstochowska i Collegium Da Vinci w Poznaniu.
Wszystko wskazuje na to, że ten kraj Azji Centralnej pozostanie jednym z czołowych rynków rekrutacyjnych dla polskich uczelni. Liczba Kazachów kształcących się w Polsce konsekwentnie rośnie z roku na rok.