Jak poprawnie komunikować się z Chińczykami oraz odczytywać ich zachowania dowiemy się na szkoleniu już 17 czerwca w Warszawie. Różnice i komunikacja międzykulturowa są niezwykle istotne dla wszystkich pracowników uczelni, którzy na co dzień pracują z cudzoziemcami. Świadomość różnic kulturowych, stereotypów, które nami kierują oraz odpowiednia wiedza na temat tego, jak sobie z tym radzić jest pierwszym krokiem do tego, aby unikać konfliktów kulturowych.

PROGRAM | REJESTRACJA

Pierwszym szkoleniem z cyklu różnic kulturowych będą Chiny. Państwo Środka kojarzy się najczęściej z Wielkim Murem, papierem i wojnami opiumowymi, tymczasem kultura i zwyczaje chińskie są złożone i mają swoje podłoże w bogatej i długiej historii tego kraju. Szkolenie poprowadzi Joanna Domagała, z-ca kierownika Działu Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szkolenie adresowane jest do osób, które w swojej pracy zawodowej mają lub mogą mieć kontakt z reprezentantami innych kultur, w szczególności kultury chińskiej. Uczestnicy w praktyczny sposób poznają narzędzia i techniki, pozwalające na sprawną komunikację w wielu różnych sytuacjach: w kontaktach osobistych, przy wymianie korespondencji, w negocjacjach oraz sytuacjach oficjalnych.

Celem szkolenia jest nabycie podstawowych umiejętności pozwalających niwelować bariery komunikacyjne wynikające z różnić międzykulturowych oraz uświadomienie sobie własnych uwarunkowań mających wpływ na postrzeganie świata i zachowania, szczególnie przez pryzmat polsko-chiński.

Więcej informacji:
Joanna Domagała, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.studyinpoland.pl/akademia-internacjonalizacji