Tak licznej obecności polskich uczelni jeszcze w Kijowie nie było! Okazja była ku temu szczególna, jako że Polska była gościem honorowym międzynarodowych targów edukacyjnych „Osvita ta kar’era”. Nasza obecność na targach (6-8 kwietnia) miała szeroki i komplementarny wymiar: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) przygotowała oficjalną prezentację wizerunkową polskiego szkolnictwa wyższego, w tym programów Erasmus+ i kampanii "Ready, Study, Go, Poland!", a Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" przygotowała pawilon (największy z dotychczasowych!) programu "Study in Poland", prowadzonego wspólnie z KRASP. Ofertę studiów na tym stoisku promowało ponad 60 osób z 34 uczelni oraz programów "Study in Warsaw" i "Study in Lublin". Były także stoiska indywidualne kilku uczelni oraz ofert edukacyjnych Poznania i Wrocławia
W oficjalnym otwarciu targów uczestniczył ambasador Jan Piekło, w obecności dyrektora Pawła Poszytka z FRSE i prezesa Waldemara Siwińskiego z Perspektyw. Po uroczystym otwarciu goście honorowi zwiedzili polski pawilon i rozmawiali z przedstawicielami uczelni i programów.
Wiosenna edycja targów Osvita ta kar’era to impreza, która na stałe weszła do kalendarium wyjazdów programu „Study in Poland” już wiele lat temu. Jest doskonale znana ukraińskiej młodzieży oraz dobrze wypromowana, dlatego zawsze przyciąga imponujące tłumy młodych ludzi i ich rodzin, zainteresowanych edukacją w kraju i za granicą.
Na stoisku "Study in Poland" prezentowały sie w tym roku wspólnie: Akademia Morska w Szczecinie, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Graduate School for Social Research, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Politechnika Białostocka, Politechnika Częstochowska, Politechnika Krakowska, Politechnika Lubelska, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Zielonogórski, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie, Wyższe Szkoły Bankowe oraz programy "Study in Lublin" i "Study in Warsaw".
Oferta studiów w Polsce wzbudziła uzasadnione zainteresowanie wśród młodych Ukraińców odwiedzających targi. Choć uczestnicy mieli do wyboru również stoiska przedstawicieli uczelni z innych krajów, takich jak Czechy, Niemcy, Austria czy kraje nadbałtyckie, to właśnie polski pawilon był najczęściej odwiedzany. Przedstawiciele uczelni i programów odpowiedzieli na setki pytań zwiedzających i wręczyli im mnóstwo materiałów informacyjnych. Dzięki temu kandydaci na studentów wychodzili z targów z kompleksowymi informacjami na temat kształcenia w naszym kraju. To rokuje, że liczba ukraińskich studentów na polskich uczelniach - która osiągnęła w tym roku rekordowy poziom 35.584 osób - wciąż będzie rosnąć!